Отпадна и вторият поставен Оже-Алиасим

Салваторе Карузо е на четвъртфинал срещу Ришар Гаске.

Италианецът Салваторе Карузо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от категоория АТР 250 в София.

Карузо, който на старта отстрани трудно в три сета втората ракета на България Димитър Кузманов, победи снощи поставения под номер 2 Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 6:4, 6:4 след 100 минути игра в зала "Арена Армеец". Така от първите четирима в схемата продължава единствено третият Алекс де Минор.

82-ият в света италианец отрази всичките 6 възможности за пробив на съперника си в мача. Той беше достатъчно солиден на първи сервис, при който загуби само 7 от 31 разиграни точки.

Карузо взе първия сет с единствен пробив в седмия гейм. Във втората част той спечели важен маратонски гейм за 2:2, който премина през седем равенства, а Оже-Алиасим пропусна четири брейкбола. Веднага след това 27-годишният италианец проби за 3:2 и до края запази предимството си, за да достигне до първия си четвъртфинал за сезона в Тура на АТР.

Там той очаква днес френския ветеран Ришар Гаске, който късно снощи се наложи с 6:4, 6:2 над чешкия тийнейджър Йонаш Форейтек.