Хебър категоричен срещу албанци за купата на ЦЕВ

Хебър се класира за осминафиналите в турнира за купата на ЦЕВ при мъжете. Носителят на националната купа победи за втори път албанския Ержени Шиякут с 3:0 (25:11, 25:20, 25:9), като срещата продължи едва 57 минути.

По договорка между двата отбора мачовете се проведоха в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Най-резултатен за българския отбор стана Брадли Гънтър с 14 точки. Неговият съотборник Николай Къртев добави още 10 точки.

За гостите от Албания с 12 точки се отличи Ашменд Кула.

Домакините бяха изключително убедителни в първата и третата част, когато не оставиха никакво съмнение в превъзходството си.

На осминафиналите в турнира за купата на ЦЕВ отборът на Хебър ще се изправи срещу руския Зенит Санкт Петербург. Датите на двата двубоя все още не са уточнени.