Славия и Етър не си вкараха гол

Славия и Етър завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на еfbet Лигата. Дербито на дъното в елитната група не предложи интересни футболни емоции в студения преди обед на "Овча Купел", като двата отбора внимаваха повече да не допуснат попадение и рядко създаваха опасни ситуации в предни позиции. Двубоят беше дебют за Александър Томаш начело на Етър, като великотърновци продължават без победа от началото на сезона и заемат последното място с 4 точки, а Славия е на предпоследна позиция с четири точки повече.

Първото полувреме беше равностойно, като и двата отбора имаха по една добра ситуация за гол. Още в 3-а минута Славия можеше да поведе след извеждащо подаване към Емил Стоев, но Христофор Хубчев успя да парира удара.

Преслав Боруков пропусна най-добрата ситуация за Етър. Нападателят излезе на стрелкова позиция, но опитният вратар Георги Петков предотврати попадение в мрежата си.
  След почивката преобладаваше позициионната игра, без излишни рискове в двете фази.

В 75-а минута при една от малкото по-остри атаки на Славия Калоян Кръстев се обърна добре в наказателното поле, но вратарят на Етър Христо Иванов отрази удара на нападаталя.

Етър беше близо до трите точки в последните минути, когато отново Преслав Боруков се озова на стрелкова позиция, но влезлият като резерва страж Светослав Вуцов реагира адекватно и изби в корнер.

Славия - Етър 0:0

Славия: Георги Петков (45+1-Светослав Вуцов), Ертан Томбак, Андреа Христов, Радослав Терзиев, Филип Антовски, Емил Стоев, Георги Вълчев (62-Филип Кръстев), Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Венцислав Бенгюзов (85-Дарко Тасевски), Калоян Кръстев

Етър: Христо Иванов, Здравко Запрянов, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев (90+2-Георги Купенов), Кольо Станев(73-Даниел Пехливанов), Божидар Кацаров, Яни Пехливанов, Алдаир Ферейра (84-Стелиян Добрев), Милчо Ангелов (90+2-Иван Петков), Преслав Боруков