от 17.00 часа

Челси е седмият отбор, начело в Англия този сезон

Челси победи с 2:0 Нюкасъл

Отборът на Челси победи с 2:0 Нюкасъл като гост в мач от 9-ия клъг на английската Висша лига по футбол и стана седмият клуб, който успява да оглави класирането. "Сините" са с 18 точки след девет мача и са равни с отбора на Лестър, който играе в неделя срещу Ливърпул.

Отборът на Франк Лампард доминираше категорично в мача срещу "свраките" и поведе още в десетата минута с автогол на Федерико Фернандес след центриране на Мейсън Маунт. В последствие Тимо Вернер пропусна няколко положения, а и негов гол през втората част бе отменен заради засада.

Айзък Хейдън пропусна един шанс за Нюкасъл след част игра, но само няколко минути по-късно Вернер излезе зад защитата на домакините и подаде на непокрития Тами Ейбрахам. Той пък вкара за 2:0.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.