Реал (Мадрид) втори мач без победа в Испания

Отборът на Виляреал спечели точка срещу шампиона Реал (Мадрид) – 1:1 в мач от 10-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така Виляреал остава втори в класирането с 19 точки, а Реал е четвърти на две точки и мач по-малко.

Реал започна с "гол от съблекалнята". Още във 2-а минута Мариано реализира с глава след центриране на Дани Карвахал.

Ранното попадение не сломи духа на домакините, които създадоха доста проблеми на гранда от Мадрид и заслужено се добраха до точката. Тя дойде след изравнителен гол на Херард Морено от дузпа в 76-а минута, отсъдена за нарушение на вратаря Тибо Куртоа срещу Чуквуезе.

Това е втори пореден мач без победа за Реал в шампионата, а любопитното е, че в предишния кръг тимът загуби от Валенсия с 1:4 след три отсъдени дузпи срещу мадридския гранд.