Тотнъм удари Манчестър Сити с 2:0 и излезе начело

Отборът на Тотнъм оглави класирането в английската Висша лига по футбол след победа с 2:0 срещу Манчестър Сити като домакин в 9-ия кръг. "Шпорите" са с актив от 20 точки след девет кръга и водят с две пред отборите на Челси и Лестър.

Тотнъм поведе в петата минута, когато Хюн-мин Сон получи топката в наказателното поле на Сити и стреля между краката на Едерсон. Гол на Хари Кейн бе отменен по-късно, но домакините все пак стигнаха до второто попадение в 65-та минута. Бърза контраатака премина през капитана на "шпорите" и той подаде на спринтиращия по лявото крило Джовани Ло Селсо, който се озова очи в очи със стража на Сити и го преодоля за крайното 2:0.

Ло Селсо влезе в игра половин минута преди гола си на мястото на Танги Ндомбеле, който асистира за попадението на Сон. Загубата остави Сити на десето място с осем точки зад Тотнъм.

В друг мач от кръга Астън Вила загуби от Брайтън с 1:2.