Саутхемптън пропусна шанс да излезе трети в Англия

Тио Уолкът ликува, след като се разписа отново за Саутхемптън след 15 години.

В последния мач от деветия кръг на Висшата лига в Англия Уулвърхепмтън и Саутхемптън направиха равенство 1:1.

Тио Уолкът отбеляза първи гол след завръщането си при "светците" в 58-ата минута, когато се разписа отблизо след пас от дясно. Португалецът Педро Нето изравни обаче за домакините четвърт час преди края след като посрещна отбилата се от гредата топка и я изпрати във вратата на Алекс Макарти.

Така Саутхемптън изпусна възможноста да излезе на трето място в класирането след лидерите Тотнъм и Ливърпул, които са по 20 точки. Отборът в момента е пети със 17 точки, а Уулвърхемптън е девети с 14 точки.

В другия мач от снощи Бърнли победи с 1:0 гостуващия Кристъл Палас и записа първи успех за сезона.
Единственото попадение в мача реализира Крис Ууд в ата минута, който се възползва от грешка в защитата на гостите.

Бърнли се изкачи на 17-о място в класирането с 5 точки, а Кристъл Палас е на 10-а позиция с 13 точки.