от 07.00 часа

Атлетик (Билбао) постигна трета домакинска победа

Футболистите на Атлетик (в червено и бяло)записаха най-категоричната си победа от началото на сезона.

Отборът на Атлетик (Билбао) разгроми гостуващия Бетис с 4:0 в среща от десетия кръг на футболното първенство на Испания и продължава силното си представяне на "Сан Мамес".

Баските спечелиха за трети пореден път у дома, а Бетис допусна четвърто поражение в последните си пет мача.

Виктор Руис си отбеляза автогол в 9-ата минута на мача, а Андер Капа, Икер Муниаин и Алекс Беренгер бяха точни за най-убедителната победа на баските от началото на сезона.

След победата Атлетик се изкачи на осмо място в класирането с 12 точки, а Бетис е на 12-а позиция със същия актив. Реал Сосиедад води в Ла Лига с 23 точки.