Борусия с разгром срещу Шахтьор в Шампионска лига

Футболистите на Борусия (Мьонхенгладбах) нямаха проблеми с Шахтьор

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) се утвърди на първото място в Група "В" на Шампионската лига, след като разгроми на свой терен с 4:0 Шахтьор (Донецк). Двубоят бе от четвъртия кръг в груповата фаза, а головете бяха дело на Ларс Щиндъл (17-дузпа), Нико Елведи (34), Брийл Емболо (45+1) и Оскар Венд (77).

Съставът на Борусия събра 8 точки, а Шахтьор все още е втори с 4, но може да бъде изместен тази вечер от Реал Мадрид или Интер, които играят от 22 часа.

Домакините излязоха напред в резултата с гол на Ларс Щиндъл от дузпа в 17-ата минута. Сергей Кривцов извърши нарушение в наказателното поле срещу Маркус Тюрам, а реферът Джунейт Чакър посочи бялата точка. След консултация с ВАР решението бе потвърдено, а Щиндъл превърна в гол 11-метровия наказателен удар - 1:0 за Борусия.

Домакините бяха много близо и до втори гол само няколко минути по-късно. В 21-ата минута Брийл Емболо получи топката малко пред дъгата на наказателното поле и отправи много хубав изстрел към вратата на ветерана Андрий Пятов, но за късмет на стража топката се отби от левия му страничен стълб.