Лудогорец с труден успех срещу Ботев (Вр)

Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Вр)
Снимка: Жоро Александров

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Враца), в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство.

Домакините можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Елвис Ману комбинира с Каули в наказателното поле и бразилецът се озова на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов скъси ъгъла и изби.

В 16-ата минута опит за центриране на Жордан Икоко рикошира в крака на Венцислав Керчев и влетя във вратата на гостите от Враца.

Четири минути по-късно обаче Ботев изравни.

Грешка в наказателното поле на Стефан Баджи позволи на Петър Атанасов да му отнеме, а след това да намери Педро Лагоа, който с премерен удар прати топката във вратата за 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец отново излезе напред, като след центриране от фаул топката стигна до Жозуе Са, който с глава я прати в мрежата, оформяйки крайния резултат.

Малко след това топката удари гредата, след удар с глава на Елвис Ману.