ЦСКА София спечели срещу съименниците си

ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0

ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство.

Още  5-а минута гостите от ЦСКА 1948  можеше да поведат, но вратарят Густаво Бусато излезе навреме и блокира останалия сам срещу него Андон Гущеров.

"Червените" поведоха с първата си по-сериозна атака. Али Соу бе оставен непокрит в центъра на атаката, преодоля вратаря Наумов и реализира в опразнената врата за 1:0.

Гостите имаха претенции за дузпа в 35-а минута за единоборство в наказателното поле между Амос Юга и Галин Иванов, но реферът Петър Костадинов подмина ситуацията.

До почивката ЦСКА София имаше две чисти ситуации да увеличи аванса си. Най-напред защитникът Юрген Матей бе оставен непокрит след корнер, но отблизо де успя да уцели вратата с глава.

В самия край на първата част Соу изведе Георги Йомов, който изключително нескопосано не уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 75-а минута Соу отново подаде на Йомов, който центрира прострелно успоредно на вратата, но в сетния миг защитник на гостите изби пред връхлитащия Юнус Санкаре.

Две минути по-късно гостите получиха възможност да изравнят от пряк свободен удар, но Бусато спаси битата от ветерана Мартин Камбуров топка.

"Червените" решиха мача в 82-а минута, когато след бърза контраатака Йомов опита да изведе Тиаго, но защитникът Лазар Марин засече топката в собствената си врата.