Берое не даде шанс на Теодо в Балканската лига

Берое победи Теодо с 99:77 точки

Отборът на Берое не даде никакви шансове на тима на Теодо и спечели двубоя от 5-та група на Балканската лига с 99:77 точки.

Старозагорци доминираха от началото до края на срещата над своя опонент от Черна гора и така записаха втора победа в Балканската лига.

Здрава защита и много концентрирана и бърза игра в нападение направиха видима разликата в класите между "зелените" и гостите.

Старши треньорът на старозагорци Любо Минчев включи в стартовата петица и новото попълнение на тима Дерик Джийн.

Първата четвърт приключи при 26:18 за Берое.

Надмощието на старозагорци взе връх във втората част. Играчите на Теодо съумяха да задържат изоставането си за кратко, но с няколко много бързи комбинации и хубави пробиви „зелените“ се задържаха трайно с двуцифрен аванс пред тима от Черна гора.

Гостите спряха на 26 точка, докато беройци правеха каквото си искат и нанизаха цели 55.

В края на третата част Берое вече водеше с 29 точки - 79:50.

В последната четвърт играта на двата отбора вървеше кош за кош. Разликата между Берое и Теодо са задържа в диапазона от около 30 точки.

В последните 5 минути на двубоя обаче старозагорци допуснаха няколко грешки, които стопиха преднината им наполовина.