от 09.00 часа

Шведките спечелиха щафетата, българките са 15-ти

Стреля шведката Хана Йоберг.

Швеция спечели щафетата на 4 по 6 км за жени от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Йохана Скотхайм, Мона Брорсон, Елвира Йоберг и Хана Йоберг финишираха за 1:12.44.5 часа, като не допуснаха наказателна обиколка и използваха осем допълнителни патрона.

На второ място завърши квартетът на Франция на 9.6 секунди (0 наказателни обиколки и 9 допълнителни патрона), а на трето е Германия на 43.9 секунди (0+14).

В топ 6 са още щафетите на Русия, Украйна и Италия.

България в състав Милена Тодорова, Даниела Кадева, Мария Здравкова и Стефани Попова завърши на 15-о място от общо 21 отбора, като по последен пост Попова беше затворена с обиколка.

Националките се движеха много добре до първите два поста, а след втората си стрелба Кадева се движеше 10-а. Но след това Здравкова въртя наказателна обиколка и така българската щафета не беше сред завършилите 14 състава.

Световната купа по биатлон в Контиолахти продължава утре с щафетата на 4 по 7.5 км за мъже и преследването на 10 км за жени.