Марек Юнион Ивкони отпадна от Европа

Снимка: СЕВ

Отборът на Марек Юнион Ивкони отпадна от европейския турнир по волейбол за Купата на претендентите, след като в Милано загуби с 0:3 (22:25, 19:25, 22:25) от Динамо (Букурещ). В другата среща на турнира от осминафиналите играят отборите на домакина Алианц и словенският Калцит (Камник). В следващия етап – утре отново в Милано, Динамо ще излезе срещу победителя от този мач.

Румънците имаха превъзходство през по-голямата част от мача и логично стигнаха до успеха. Играчите на Виктор Карагьозов бяха близо до обрат във втория и в третия гейм при 16:14 и 16:15. Но грешки в решаващите моменти отново дадоха предимство на Динамо (Букурещ).

Димитър Дулчев и Калоян Балабанов с по 10 точки бяха най-резултатни за българския отбор. Цветелин Цветанов и Светослав Иванов завършиха с по 7. За румънците Габриел Шербелята водеше тима си с 18 точки към победата, а други двама  останаха с по 11.