Неймар с контузия при загубата на Пари Сен Жермен

Неймар крещи от болка след фаула на Мендеш.

Отборът на Пари Сен Жермен получи двоен удар в неделя вечерта, след като загуби домакинството си на Лион с 0:1, а звездата на тима Неймар получи контузия след грубо единоборство в края на срещата.

На "Парк де Пренс" Тинотенда Кадвере отбеляза в 35-ата минута единствения гол в срещата, за да донесе ценния успех на Лион, след като ПСЖ бе изместен от върха в класирането и се смъкна до трета позиция с 28 точки. След 14 изиграни мача Лион и Лил си поделят върха с точка повече, докато Марсилия е на четвърто място с 27 точки, но и два мача по-малко.

По-големият проблем за ПСЖ е потенциалната тежка контузия на Неймар, който бе ударен лошо от Тиаго Мендеш в продължените на двубоя. Мендеш получи директен червен картон след консултация на главния съдия с ВАР, а Неймар видимо изпитваше сериозна болка и бе изнесен на носилка от терена, облян в сълзи.