Стефан Чолаков: Всички сочат българския отбор като основен фаворит в квалификацията

„Самата страна е в локдаун. Имат над 10 000 заразени всеки ден. По улиците почти няма хора. Провеждането на тази европейска квалификация изглежда малко странно. Самото ни пътуване беше свързано с някой компликации, с дълги престои, с чакане, но стигнахме благополучно. Състезателите проявиха разбиране към обстановката. Успяха да се наспят, тренираха преди мача. Условията са напълно подходящи. Хотелът и залата са доста добри. Единственото неудобно е, че пътуваме 45 минути до залата. Малко странно е, че не дават състезателите да се къпят в залата, въпреки че ползваме отделна съблекалня, която е само за нас. Неприятно е след тренировка или мач момчетата да пътуват потни 45 минути до хотела. Но…това е. Условията са такива“, това сподели специално за БНР Стефан Чолаков – мениджър на националния отбор по волейбол за мъже по отношение на условията, които домакините в Израел са осигурили на отбора по време на европейската квалификация. Първият мач на българите е тази вечер от 19.00 часа срещу тима на Австрия.

„По отношение на тестовете – преди седмица направихме антигенни тестове, за наше успокоение. Всички бяха отрицателни. След това направихме тези, които са задължителни – 72 часа преди пътуване. Когато кацнахме отново направихме задължителни PCR тестове. По всяка вероятност в петък отново ще направим PCR проби., между двата турнира. Това вече го приемаме за нормално. Към настоящият момент всички момчетата са в добро състояние. Снощи треньорския щаб беше в залата да гледа двубоя между Израел и Австрия. Играчите го гледаха в старите си. Всички сочат нашият отбор като основен фаворит, но това е на хартия. На всички им е ясно, че трябва максимално концентрирано и отговорно да се подходи към тези мачове без да бъде подценен никой за да може да изпълним целта, за която сме дошли. Австрия имат добър отбор. Вчера имаха трудности в първия гейм срещу Израел. Домакините водеха с 20:15 точки, но успяха да ги обърнат. Смятам, че нашият отбор има доста добър потенциал и ако успеем да го покажем в мачовете смятам, че ще се поздравим с четири победи“, допълни Чолаков.