Интер елиминира Фиорентина за купата на Италия

Артуро Видал вкара дузпа за Интер
Снимка: инстаграм

Отборът на Интер победи Фиорентина с 2:1 след продължения в мач от осминафиналите на турнира за купата на Италия по футбол. Редовното време завърши при 1:1.
Интер поведе през първото полувреме след точно изпълнена дузпа от Артуро Видал в 38-ата минута. Само 4 минути по-късно бе даден наказателен удар и за Фиорентина, но след справка с ВАР той бе отменен.
След подновяването на играта домакините от Флоренция изравниха резултата. В 57-ата минута след разбъркване топката стигна до Куаме и той матира Ханданович.
До края на редовното време и двата тима имаха шансове да стигнат до успех. Така се стигна до продължения, в които и двата тима заложиха на сигурността.
Развръзката настъпи в последната 120-ата минута, когато резервата в тази среща Ромелу Лукаку прати топката в мрежата на Фиорентина и класира състава на Антонио Конте напред в турнира.