Лацио с победа над Рома в първото „Дерби дела Капитале“

Отборът на Лацио победи с 3:0 големия си градски съперник Рома в първото в историята „Дерби дела Капитале“, което се игра пред празни трибуни на стадион "Олимпико" заради пандемията от Covid-19. Мачът беше от 18-ия кръг на Серия "А".

Голмайсторът на Лацио Чиро Имобиле откри резултата в 15-а минута. Нападателят се възползва от груба грешка в защитата на Рома и реализира за 1:0. В 23-а минута опасна атака на Лацио завърши с голов удар на Луис Алберто след асистенция на Мануел Лацари за 2:0.Алберто вкара втория си гол в мача в 67-а минута за крайното 3:0 с прецизен удар от дъгата на наказателното поле. Пет минути преди края Един Джеко пропусна чиста ситуация да отбележи почетен гол за Рома, след като стреля отблизо, но Пепе Рейна отрази удара.
Рома е трети в класирането с 34 точки преди останалите мачове от кръга, а Лацио заема 7-а позиция с 31 точки.