ЦСКА 1948 загуби от поляци в контрола

ЦСКА 1948

Футболният ЦСКА 1948 загуби от полския Стал (Мелец) с 1:2 в първата си контрола от лагера в Турция. Предпоследният в класирането на полската Екстракласа е по-напред в подготовката си и логично показа по-добра в големи периоди от мача.

Поляците, за които това бе последен спаринг от подготовката в Алания, поведоха с гол на Дамян Павловски в 35-а минута, а Марчин Флис удвои резултата пет минути след почивката след центриране от фаул. Националът Ивайло Чочев, който влезе като резерва, върна едно попадение за "червените" с премерен удар в далечния ъгъл в 62-а минута. Като титуляр за Стал започна бившият защитник на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски, а през втората част за полския тим на терена се появи и друг български футболист - Алекс Колев.

Следващата проверка за ЦСКА 1948 в Турция е на 26-и януари срещу украинския Олександрия.

Стартови състави:
ЦСКА 1948: Наумов, Ал. Александров, Пиргов, Минков, Марин, Серкан, Личев, Русев, Топузов, Д. Александров, Камбуров;
Стал: Глива, Гранлунд, Чорбаджийски, Флис, Гетингер, Прокич, Форсел, Томашевич, Матрас, Павловски, Янковски.