Барселона се спаси от резил за купата след продължения

Корнея - Барселона

Футболистите на Барселона се спасиха от резила, който споходи преди дни лидера в испанското първенство Атлетико (Мадрид), като след много мъки успяха да победят като гости третодивизионния Корнея с 2:0 след продължения в мач от 1/16-финалите за купата на страната.

Каталунците имаха възможност да решат изхода на мача още в редовното време, но пропуснаха две дузпи. Първо Миралем Пянич се провали от бялата точка, а след него - в 80-ата минута и Усман Дембеле стреля безотговорно.

В крайна сметка Барселона се спаси след головете в продълженията на Дембеле в 92-ата минута и на Мартин Брайтуайт в последните секунди.

Припомняме, че играчите на Корнея отстраниха Атлетико (Мадрид) в предишната фаза.

В друга среща от тази фаза на турнира Атлетик (Билбао) също изпита сериозни проблеми при гостуването си на друг третодивизионен тим - Ибиса, като спечели с 2:1 с победен гол на Унай Нунес в продължението на мача.