Лудогорец завърши наравно с Шахтьор (Донецк)

Снимка: Иван Йочев - sportal.bg

Лудогорец направи равенство 2:2 с Шахтьор (Донецк) в контролна среща, която се проведе в Анталия. Шампионът на Украйна започна по-силно и взе аванс в резултата още в 5-ата минута. Автор на попадението стана Соломон, който получи топката в наказателното поле, финтира Икоко и стреля от 12-13 метра, а топката след лек рикошет в крака на Са се озова във вратата, пазена от Пламен Илиев.

В 13-ата минута Клаудиу Кешерю изведе Антон Недялков сам срещу вратаря, защитникът прехвърли Андрий Пятов и прати топката в мрежата, но попадението беше отменено поради засада. Малко по-късно отново Недялков проби и върна по земя към непокрития Бърнард Текпетей, който шутира в аут.

В 39-ата минута Лудогорец изпусна още едно чисто голово положение. Кирил Десподов изведе Текпетей в наказателното поле на украинския гранд, вторият финтира бранител, но би в тялото на Пятов. В 45-ата минута българският шампион пропиля поредна отлична възможност за гол. Икоко намери Кешерю пред наказателното поле на Шахтьор, последва подаване на румънеца към Десподов. Българският национал стреля леко под ъгъл, но стражът на украинците отново спаси вратата си.

На почивката двамата треньори направиха смени. За Шахтьор в игра влезе бившият футболист на ЦСКА - Жуниор Мораес. Именно бразилецът опита да вкара с прехвърлящ удар от 40 метра в 50-ата минута, но изпрати топката в аут.  По-добрата игра на украинците в началото на втората част беше материализирана в 55-ата имнута. Тогава Коноплянка овладя пред наказателното поле, преодоля Григоре и след диагонален удар с левия крак по земя покачи на 2:0.

Сисиньо изведе преминалия отляво Джордан Икоко, защитникът овладя кълбото, озова се сам срещу вратаря и технично реализира за 1:2 в 58-ата минута. Само две минути по-късно Каули също се разписа хладнокръвно, отбелязвайки за 2:2 отново след излизане очи в очи с украинския вратар Пятов.

Съставът на Лудогорец: Пламен Илиев, Жордан Икоко, Оливие Вердон, Жосуе Са, Антон Недялков, Стефан Баджи, Алекс Сантана, Кирил Десподов, Каули Оливейра,. Бърнард Текпетей, Клаудиу Кешерю (Ренан, Сисиньо, Драгош Григоре, Димитър Митков, Светослав Дяков, Мавис Чибота, Георги Терзиев, Абел Анисе)