Гергана Брънзова отново в игра на 44 години

Гергана Брънзова
Снимка: bgbasket

На 44 години легендарната българска баскетболистка Гергана Брънзова дебютира днес с екипа на Славия и помогна на тима за трудния успех срещу Шампион 2006 с 59:57 т. в отложен мач от осмия кръг на женското ни първенство по баскетбол.

Още с първия си двубой бившата състезателка на Детройт Шок в женската НБА доказа, че класата е класа дори и след години прекъсване. Тя беше най-полезна за победителките и завърши с 21 точки и 11 борби, като направи и 2 асистенции за коефициент 18 в мача, в който игра 22:26 минути.

С 11 точки се отличи и Мария Светославова. Своя дебют за "белите" записа и миналогодишната топреализаторка на финалите на държавното първенство за девойки Константина Какогиани.

За Шампион 2006 Виктория Иванова завърши с 18 точки, 16 добави Мария Делчева, а 10 - София Александрова.

Двубоят премина при разменено преимущество, като "белите" успяха да поведат в началото, но така и не успяха да натрупат голяма преднина, а тройка на Микаела Дамянова 9 секунди преди края остави напрежението на терена до последно.