Без Зидан отборът на Реал се върна на победния път

Реал се върна на победния път

Отборът на Реал Мадрид победи с 4:1 като гост Алавесв мач от 20-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така тимът след две загуби тимът се върна победния път, въпреки че треньорът Зинедин Зидан не води футболистите в тази среща, защото е изолиран заради положителен тест за коронавирус. Той бе заместен от асистентът Давид Бетони. Головете вкараха Каземиро (15 мин), Карим Бензема (41 и 70) и Еден Азар (45). За домакините се разписа Хоселу (60). За Алавес вчерашният ден бе исторически, защото клубът отбеляза 100-годишнината от основаването си. Тимът обаче вече има четири поредни загуби и е над зоната на изпадащите.

В друг мач Реал Сосиедад и Бетис завършиха 2:2. Домакините водеха с 2:0 до 86-ата минута, след което допуснаха два гола и взеха само точка от мача. Четири минути след почивката Александър Исак даде преднина на домакините, а в 57-ата Микел Оярсабал вкара за 2:0. В 86-ата минута Каналес намали пасива на Бетис, а във втората минута на даденото продължение Хоакин Санчес вкара за крайното 2:2.  Реал Сосиедад е на шесто място в Ла Лига с 31 точки, а Бетис заема осмата позиция с 27 точки.

Води Атлетико Мадрид с 44 т и два мача по-малко пред Реал Мадрид с 40 и Севиля с 36 т.