от 09.00 часа

Байерн се разправи и с Шалке

Вратарят на Шалке Ралф Фарман е спрял Кингсли Коман.

Байерн Мюнхен се наложи с категоричното 4:0 като гост срещу Шалке в двубой от 18-ия кръг в шампионата на Германия.
Томас Мюлер даде аванс в полза на шампионите в 33-ата минута с удар отблизо след подаване на Йозуа Кимих.

Седем минути след почивката Матия Настасич пропусна да изравни, а логичното се случи в 54-ата минута, когато Роберт Левандовски реализира второто попадение във вратата на домакините с удар от наказателното поле.

В 73-ата минута Алесандро Шопф също пропусна да се разпише за отбора от Гелзенкирхен, а Йозуа Кимих и Дейвид Алаба оформиха разгрома в полза на "червените" в последните секунди от редовното време на двубоя.

Байерн има актив от 42 точки на първо място в класирането след три последоватени победи през януари 2021 година, докато изправеният пред фалит отбор на Шалке е на 18-та позиция със само седем спечелени точки.

По-късно тази вечер Хофенхайм приема състава на Кьолн, който се бори за оцеляването си в елита на Германия.