Берое разгроми Черно море

Берое победи Черно море
Снимка: Архив

Отборът на Берое постигна осма победа в Националната баскетболна лига.

В мач от 16-ия кръг в Стара Загора домакините стигнаха до изразителен успех със 102:63 точки над Черно море.

През първото полувреме, което приключи при 45:32 за Берое, младият отбор на варненци успяваше да се противопостави сравнително равностойно на един от лидерите в шампионата.

След паузата обаче много по-големият опит на домакините и по-дългата им скамейка позволиха разликата бързо да премина 20, 30, а в края на двубоя и 40 точки.

Най-резултатен за Берое в мача бе Кейлъб Бишъп с 23 точки. Националът Станислав Ваклинов добави 16 точки, а Симеон Илиев завърши с 15 точки.

За Черно море центърът Мартин Йорданов реализира 16 точки, а гардът Михаил Молдов вкара 13.

В класирането в НБЛ Берое е на четвърто място с 8 победи и 6 загуби, докато Черно море е на последното девето място с 2 победи и 14 поражения.