от 07.00 часа

Атлетик (Билбао) разгроми Хетафе

Раул Гарсия от Атлетик бележи за 1:1 срещу Хетафе.

Носителят на Суперкупата на Испания Атлетик (Билбао) разгроми гостуващия Хетафе с 5:1 в последния двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. С успеха баските събраха 24 точки и вървят девети във временното класиране, докато съперникът им е 13-и с 23.

Мачът започна кошмарно за Атлетик, който получи гол още в първата минута. Негов автор стана Марк Кукерея. В 12-ата минута баските се върнаха в мача с попадение на Раул Гарсия.  Резултатът се запази до края на първата част. След почивката Атлетик нанесе своя удар. Йерай Алварес изведе тима от Билбао напред в 50-ата минута.

В 61-ата Раул Гарсия отбеляза за втори път. Голове на Алекс Беренгер и Оскар де Маркос в последния четвърт час на мача сложиха точка на спора и оформиха разгромната победа на Атлетик.