от 09.00 часа

Калин Златков и сестра му Юлия най-добри в слаломите за купа "Бороспорт"

Юлия Златкова
Снимка: Иван Обрейков

Калин Златков и сестра му Юлия Златкова спечелиха слаломите за купа "Бороспорт" в Боровец, валидни за ФИС. Златков бе най-бърз при мъжете с 1:28.30 минута, след като даде най-добри времена и в двата манша - 41.63 секунди в първия и 46.67 секунди във втория. Още двама българи допълниха тройката. Константин Стоилов завърши втори с изоставане от 1.36 секунда, а  Георги Околски се нареди трети на 3.73 секунди. В надпреварата участваха 22 алпийци от четири страни.

При жените Златкова побeди убедително с време от 1:32.94 минути. Тя също беше най-добра и в двата манша с 43.60 и 49.34 секунди. Втора на 9.20 секунди се класира Силвия Маджарска, а трета на 11.20 секунди остана Джерен Йълдъръм (Турция). Националната шампионка в дисциплината Ева Вукадинова отпадна в първия манш.

В  състезанието, което беше организирано перфектно от домакините от "Бороспорт" и БФСки, се включиха 15 алпийки от четири държави. Утре в Боровец са вторите слаломи за ФИС и купа "Бороспорт".