Левски откри новата си зала с победа над ЦСКА

Левски победи ЦСКА с 3:2 гейма в дербито на осмия кръг на волейболната Суперлига за мъже. Поражението е трето поредно за "червените" в шампионата и тимът на Александър Попов е предпоследен в таблицата с 1 точки. Левски постигна трета победа и е четвърти в таблицата с 9 точки.

Преди срещата с кратка церемония бе открита новата зала на Левски, а "сините" се постараха да постигнат победа срещу големия си съперник в първия мач в новото съоръжение.

Левски спечели първия гейм с 25:20, но "червените" намериха своя ритъм и успяха да направят обрат след успех в следващите два гейма с 25:23, 25:23.

Играчите на Андрей Жеков доминираха до края на срещата, като сразиха съперника с 25:13 в четвъртия гейм, което съкруши психически младите момчета в ЦСКА преди ключовия пети гейм.

В тайбрека Левски доминираше и спечели с 15:7.