Елица Василева най-резултатна за победата на Скандичи в Шампионската лига

Елица Василева беше безупречна и на посрещане.
Снимка: Savino del Bene

Капитанът на националния отбор по волейбол Елица Василева и тимът на Савино дел Бене (Скандичи) се класираха на четвъртфинали на Шампионската лига. Воденият от Масимо Барболини състав надигра ССК Палмберг (Шверин) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:15) в мач от група "А" на надпреварата в Германия.

Скандичи е на лидерската позиция с 12 точки (4 победи, 1 загуба), а Шверин е втори с 8 точки (3 успеха, 2 поражения).

Елица Василева бе най-резултатна, като се разписа с 13 точки (1 ас, 1 блокада). Мина Попович добави 10 точки (2 блокади). За съперника Лина Алсмайер завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

Следващият двубой от надпреварата е днес от 18:00 ч. б.в. срещу полския Девелопрес СкайрРес (Жешув).

Освен Скандичи, за четвъртфиналите се класираха и Вакъфбанк (Истанбул), Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), Игор Горгонзола (Новара) и Хемик (Полице). В края на януари билет за следващия етап си осигури и Имоко Волей (Конеляно).