Марица загуби и от фаворита Вакъфбанк

Марица
Снимка: ВК Марица Пловдив

Волейболистките на Марица загубиха с 1:3 (11:25, 20:25, 27:25, ) от фаворита Вакъфбанк в последния си шести мач от група "С" на Шампионската лига при жените. Туркините, четирикратни носителки на трофея през  2011, 2013, 2017, 2018 година, доминираха в първите два гейма и набързо взеха добър аванс в резултата. В третата част момичетата на Лазар Лазаров играха най-добре. Те поведоха със 7:3 и поддържаха преднина, като стигнаха да два геймбола при 24:22. Вакъфбанк успя да изравни за 24:24 , но в последствие при четвъртата си възможност Марица затвори гейма. Мирослава Паскова и Силвана Чаушева бяха най-резултатни за пловдивчанки с по 15 точки. За съперника с 24 точки се отличи шведката Изабеле Хог. В четвъртата част туркините отново показаха класата си и не дадоха много шансове на българките, които завършват надпреварата без победа и само с 1 спечелена точка.

Вакъфбанк пък си осигури класиране за четвъртфиналите като победител в групата с шест победи в шест срещи и само два загубени гейма.

Шампионска лига по волейбол за жени, срещи от група "С":
Вакъфбанк (Турция) - Марица Пловдив (България)  - 3:1 (25:11, 25:20, 25:27, 25:14)