Ашли Барти с нова чиста победа в Мелбърн

Ашли Барти продължава без загубен сет.

Ашли Барти се класира за четвъртфиналната фаза на Откритото първенство на Австралия, след като надви с лекота американката Шелби Роджърс с 6:3, 6:4 след само 70 минути игра.

Световната номер 1 от Австралия реализира един пробив в четвъртия гейм, след който успя да поеме контрола върху събитията на корта и да поведе в сетовете.

Във втората част тя дръпна с 5:1 след два брейка, като американката успя да върне единият от двата пробива, но нямаше сили за нещо повече и така представителката на домакините достигна за втори пореден път до 1/4-финалите на домашния турнир от Големия шлем, при това без да загуби сет.

Там тя ще играе с номер 25 в схемата Каролина Мухова. Чехкинята се справи с белгийката Елизе Мертенс след 7:6 (5), 7:5. Мухова, която в предишния кръг елиминира сънародничката си Каролина Плишкова, достигна за първи път четвъртфиналите в Мелбърн и за втори в Шлема след този на Уимбълдън през 2019.