Добруджа и Хебър на полуфинал за купата по волейбол

Снимка: НВЛ

Отборите на Добруджа и Хебър се класираха за финалната четворка на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Тимът от Добрич се наложи на четвъртфиналите над ЦСКА с 3:1 в столичната зала "Васил Симов". Двата отбора си размениха първите два гейма - първият бе за Добруджа - 25:20, а във втория "червените" доминираха изцяло и спечелиха с 25:16. Силите на момчетата на Александър Попов не стигнаха за нещо повече и до края Добруджа диктуваше събитията на игрището. По-опитният тим от Добрич спечели на 19 и 22 и взе реванш за поражението с 2:3 при гостуването на ЦСКА в София в Суперлигата по-рано този месец.

Хебър също продължава в турнира след победа с 3:0 над Дунав (Русе). В обновената зала "Васил Левски" в Пазарджик тимът на Хебър доминираше и спечели в отделните части на  21, 22, 19. Най-резултатен за победителите бе Брадли Гънтър с 15 точки.