от 07.00 часа

Лийдс побутна с 3:0 Саутхемптън към изпадащите

Отборът на Лийдс спечели с 3:0 като домакин на Саутхемптън в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Патрик Бамфорд вкара първия гол в 47-ата минута, като това е негов гол номер 13 за сезона. Второто попадение бе на Стюърт Далас с удар от границата на наказателното поле в 78-ата минута, а с отлично изпълнение от фаул Рафиня в 84-ата минута оформи крайното 3:0.

Тимът на мениджъра Марсело Биелса се изкачи на десето място с 35 т., докато Саутхемптън допусна седма загуба в последните си осем мача. Така тимът на Ралф Хазенхютъл е на 14-та позиция от 20-те отбора с 30 т. и е близо до зоната на изпадащите.

Гостите имаха претенции към съдиите, след като отсъдена дузпа за тях бе отменена след намесата на системата за видео повторения (ВАР). При друга ситуация арбитърът Андре Маринър отмени гол на „светците“, защото прецени, че попадение на Че Адамс е нередовно заради бързо изпълнен фаул без сигнал от него играта да бъде подновена.