Тотнъм с лекота на осминафинал в Лига Европа

Деле Али и Гарет Бейл подкрепиха заявките си за титулярни места в отбора на Тотнъм със страхотни голове при победата с 4:0 срещу Волфсберг в мач-реванш от първия елиминационен кръг на Лига Европа. Така "шпорите" се класираха за следващия рунд с общ резултат 8:1.

Али загуби титулярното си място при Жозе Моуриньо и не е започвал мач във Висшата лига от първия кръг насам, но днес бе в основата на всичко пред вратата на гостите. Халфът даде преднина на отбора си със задна ножица в десетата минута, а само пет минути след началото на второто полувреме той подаде на Карлос Винисиус за 2:0.

По-късно Али асистира и на Бейл, а уелсецът, появил се като резерва, вкара третия гол с топовен шут с левия крак.

Винисиус, още един футболист на "шпорите" с твърде малко минути във Висшата лига, вкара втория си гол в края на мача и по този начин оформи крайното 4:0.