от 18.00 часа

Меси с дубъл при успех на Барселона

Лионел Меси вкара два гола през второто полувреме и Барселона надви с 3:0 Елче в отложен мач от първия кръг на испанското футболно първенство, с което каталунците се изкачиха на трето място. Те са с 50 точки и само на две зад Реал Мадрид, който пък изостава с три от лидера Атлетико.

Мачът бе отложен през есента заради късното участие на Барса в заключителния етап на Шампионската лига в Лисабон.

С двата си гола Меси вече има 18 и води именно с два на бившия си съотборник Луис Суарес в листата на реализаторите. Той откри резултата на "Камп Ноу" в 48-та минута след двойно подаване с Мартин Брайтуайт в наказателното поле, а след това добави втори гол в 68-та. Аржентиенцът получи топката от Френки де Йонг и залъга няколко защитници, преди да стреля в мрежата.

Жорди Алба вкара за крайното 3:0 в 73-та минута, получавайки топката след комбинация между Брайтуайт и Меси.

Елче пък загуби за четвърти път в последните си шест мача и се смъкна до предпоследно място.