Нефтохимик стигна полуфиналите за купата на страната

Нефтохимик

Отборът на Нефтохимик, който има две втори места и един трофей през последните три издания на Купата на България по волейбол за мъже, преодоля трудно четвъртфиналите тази година. Бургазлиите се наложиха с 3:2 (30:32, 22:25, 25:22, 25:21, 15:11) срещу Локомотив в Пловдив.

Мачът бе истинска въртележка. Локомотив взе първия гейм след поредица от допълнителни разигравания, а във втория победи шампионите от първенството на 22. Нефтохимик се върна в мача с идентичен резултат в третия гейм, а в четвъртия изравни с 25:21. Така се стигна до тайбрек, в който Нефтохимик спечели първите четири точки, но Локомотив стигна до изравняване за 9:9. Пловдивчаните обаче така и не поведоха, а вместо това гостите взеха следващите четири разигравания и в последствие затвориха тайбрека при 15:11.

Двама волейболисти от двата отбора бяха най-резултатни в мача. Венцислав Георгиев наниза 24 точки за Локомотив и Костадин Гаджанов добави още 22, а капитанът Николай Николов завърши с 24 за Нефтохимик. Още четирима негови съотборници финишираха с двуцифрен актив.