от 09.00 часа

12-о място за Станимир Беломъжев в преследването в Естония

Станимир Беломъжев

Станимир Беломъжев се класира на 12-о място в преследването на световното първенство по ски ориентиране, което се провежда в Естония. Световният ни шампион за 2017 година преодоля дистанцията от 13 220 метра за 1 час 10 минути 22 секунди. Победител в дисциплината с време 1 час 5 минути 39 секунди е норвежецът Аудун Хеймедал, следван от състезаващите се под неутрален флаг Андрей Ламов и Владислав Киселев (1:05:49 и 1:05:50)

Андрея Дяскова

При жените Андрея Дяксова завърши на 29-а позиция с време час 19 минути 25 секунди. Най-бърза по дистанцията от 11 350 метра беше представителката на Швеция Лиса Ларсен – 1:19:25 . Втора и трета финишираха съответно Дейзи Кудре (Естония) и Евелина Уиквом (Швеция)с времена от 1:06:03 и 1:06:09.

Дисциплината преследване за първи път фигурира  в програмата на световно първенство по ски ориентиране.