Вердер пое глътка въздух с 2:1 над Айнтрахт

Опит за физически сблъсък между двата отбора.

Джош Сарджънт се разписа за победата на Вердер Бремен с 2:1 у дома след обрат над Айнтрахт Франкфурт в двубой от 23-ия кръг в шампионата на Германия.

Успехът изкачи Вердер на осем точки над зоната на изпадащите и прекъсна серията от 11 последователни срещи без поражение за "орлите", започнала в първите дни на декември.

Отборът от Бремен, който имаше само две победи в последните си 25 мача у дома, се пребори за успеха след силно представяне след почивката.

Айнтрахт поведе още в деветата минута, когато Андре Силва с глава реализира 19-ия си гол през сезона.

Теодор Гебре Селасие изравни две минути след началото на второто полувреме. Попадението му беше проверено от видео асистент рефер заради съмнения за засада.

Националът на САЩ Сарджънт се разписа за крайното 2:1 в 62-ата минута на двубоя.

Вердер Бремен има актив от 26 точки на 12-то място в Първа Бундеслига. Айнтрахт Франкфурт е на четвърта позиция във временното класиране с 42 точки.