Славия направи обрат срещу Арда

Славия-Арда 3:2

Славия направи обрат от 1:2 и спечели с 3:2 у дома срещу Арда Кърджали в двубой от 19-ия кръг в Първа лига.

Гостите взеха аванс след четвърт час игра чрез Тонислав Йорданов, който се разписа с удар от наказателното поле след центриране на Александър Георгиев.

Само минути след това "белите" изравниха чрез новото си попълнение Питър Макрилос. Австралиецът шутира от въздуха извън наказателното поле и възстанови равенството, изненадвайки Иван Караджов с първото си попадение с екипа на столичани.

Пет минути преди почивката Румен Руменов с глава отново изведе Арда напред след асистенция на Спас Делев.

Десет минути след почивката удар на Георги Вълчев след асистенция на Димитър Рангелов направи резултата 2:2.

В 72-ата минута Славия направи пълен обрат с удар отблизо на Макрилос след извеждащ пас на Дарко Тасевски.

Седем минути преди края на срещата 16-годишният Георги Атанасов направи официален дебют в Първа лига с екипа на Арда, заменяйки голмайстора Румен Руменов.

Славия нямаше победа от 10 декември 2020 година, когато се наложи с 2:1 при гостуването си на Ботев във Враца.

Воденият от Александър Тарханов състав има 16 точки на 11-то място.

Арда остава на четвърта позиция до момента, след като серията на отбора от 11 поредни двубоя без загуба беше прекъсната.