Рубльов и Хачанов са на четвъртфинал в Ротердам

Андрей Рубльов
Снимка: ABN AMRO WTT

Руснаците Андрей Рубльов и Карен Хачанов се класираха снощи за четвъртфиналите на АТР 500 тенис турнира в Ротердам.

Четвъртият поставен Рубльов отстрани участващия с „уайлд кард“ британец Анди Мъри със 7:5, 6:2 след час и половина игра в зала „Ахой“.

В първия сет московчанинът проби в 11-ия гейм, в следващия спаси две точки за рибрейк и успя да спечели частта. Във втората от 1:2 Рубльов спечели пет поредни гейма и така затвори мача.

Следващият съперник на руснака се определя днес в двубоя между шестия поставен Давид Гофен от Белгия и Жереми Шарди от Франция.

Хачанов пък победи друг британец – Камерън Нори, с 6:2, 6:2. Карен записа шест аса и направи четири пробива в срещата, като не допусна нито един.