Локомотив (София) се изкачи на върха

Снимка: Sportal.bg/Владимир Иванов

Локомотив (София) се върна на върха във Втора лига, след като спечели с минималното 1:0 над съгражданите си от Септември и събра 42 точки. Също толкова има и Пирин, който вчера завърши 0:0 при визитата си в Созопол, но столичани имат по-добър директен двубой. Септември (Сф) е на 6-о място с 28 точки, но на 7 от 3-ото място. Единственият гол в мача вкара Николай Цветков-Демона в 67-ата минута.

Първото полувреме предложи доста борба в центъра и почти никакви опасности към двете врати с изключение на два удара, които не представляваха проблеми за вратарите.

В 62-ата минута появилият се след почивката Кристиян Пешов проби от дясно по крилото, но не успя да върне на правилния човек топката от аутлинията и домакините се справиха. В 67-ата минута Цветков получи подаване от Мики Орачев, напредна и по диагонала наказа Николай Банков. Септемврийци опитаха нещо като натиск, но така и не създадоха реална опасност пред опитния Божидар Митрев.