Лудогорец поведе с 8 точки след успех в Стара Загора

Лудогорец победи като гост Берое с 4:1

Шампионът Лудогорец победи като гост Берое с 4:1 в среща от 20-ия кръг във футболното ни първенство.

Така гостите увеличиха аванса си на върха в класирането пред втория ЦСКА София на 8 точки.

Берое е пети във временното класиране с актив от 32 точки, докато Лудогорец има 48 на първата позиция.

В герой за тима се превърна резервата Елвис Ману, който отбеляза втория и третия гола за разградчани.

На стадион "Берое" срещата изгледа министърът на младежта и спорта Красен Кралев.

Шампионите откриха резултата още в 3-ата минута. Бърнард Текпетей подаде на Клаудиу Кешерю, който прехвърли технично вратаря за 1:0.

Това беше 109-и гол за Кешерю с екипа на Лудогорец.

Пет минути след попадението Кирил Десподов изпълни отлично пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

В самия край на полувремето Макута пропиля най-сериозната възможност за беройци да изравнят. Върната към точката на дузпата топка от Фал намери именно Макута, който не успя да я засече добре и тя не затрудни вратаря на съперника.

В началото на второто полувреме домакините изравниха. В 52-ата минута Иван Минчев направи 1:1 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Малко по-късно Берое можеше да стигнат до пълен обрат. Първо удар на Макута беше спасен от Пламен Илиев, а при добавката Сисиньо спря на голлинията удар на Лебон.

Шампионите обаче бързо върнаха аванса си, когато в 62-ата минута точен беше резервата Елвис Ману. Сисиньо намери по отличен начин Ману, който тъкмо се беше появил на терена, и холандецът сам срещу вратаря не сгреши.

В 82-ата отново Ману излезе на чиста позиция и отново се разписа, след като получи пас от Десподов.

В края на двубоя Кирил Десподов оформи крайното 4:1 след асистенция на Ману. Десподов напредна отдясно и с плътен удар прати топката неспасяемо във вратата на Ганев.