Юнайтед спря серията на Сити

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:0

Манчестър Юнайтед нанесе трета загуба на съгражданите си от Манчестър Сити през този сезон във Висшата лига, след като победи с 2:0 като гост в среща от 28-ия кръг.

Въпреки поражението играчите на Хосеп Гуардиола остават категорични лидери в класирането с 65 точки, на 11 пред Червените дяволи, които днес изместиха Лестър. Лисиците са трети с 53.

Победата на Юнайтед сложи край на уникалната серия на лидерите от 21 поредни победи и общо 28 мача без поражение, след като червените стигнаха до успеха благодарение на точно изпълнена дузпа от Бруно Фернандеш още във 2-ата минута и попадение нааЛюк Шоу пет минути след началото на втората част.

Явно взели си поука от предишния мач между двата отбора, който завърши с успех на Сити, сега играчите на Оле Гунар Солскяер стартираха отлично с агресия и след 140 секунди игра получиха дузпа.

Антъни Тейлър видя нарушение на Габриел Жезуш срещу Антони Марсиал и посочи бялата точка. Минута по-късно Юнайтед можеше да стигне до втори гол, след като Жоао Кансело сбърка, а ударът на Люк Шоу трябваше да бъде по-точен. Вратарят Едерсон обаче беше заел добра позиция в наказателното поле.

След тази ситуация домакините взеха инициативата и започнаха да търсят гол. В 23-ата минута те искаха дузпа заради падане на Рахим Стърлинг, който се сблъска с Фред, но съдията Антъни Тейлър даде знак играта да продължи.

След това той пък спря мача, за да гледа ВАР, което потвърди решението му. Минути преди края на първото полувреме Рияд Марез беше близо до гол, но изтърва. Дийн Хендерсън пък отказа Зинченко, който също опита да вкара.

Юнайтед, тактически и много добре организирани в защита, удвоиха преднината си пет минути след началото на втората част.

Вратарят Хендерсън хвърли бързо топката към Шоу, който елиминира двама бранители на "небесносините", направи двойно с Маркъс Рашфорд и вкара по земя в долния близък ъгъл.

В края на мача Сити имаше шанса поне да намали резултата, но след като топката попадна в Кевин де Бройне, ударът му се отби в корема на съотборника му Гюндоган, реално спрял топката към мрежата.