Александър Георгиев отново сменен при загуба на Рейнджърс

Александър Георгиев допусна 4 шайби за 25 минути игра.

Роденият в Русе руски национален вратар Александър Георгиев започна като титуляр за Ню Йорк Рейнджърс, но бе сменен във втората третина, след като получи четири гола при загубата от Бостън с 0:4 в Националната хокейна лига.

Георгиев отрази десет удара, но допусна два гола в първата част и още два бързи в началото на втората.  Това вбеси мениджъра на Рейнджърс Дейвид Куин, който веднага го заменен с резервата Кийт Кинкейд, който спаси всички 13 удара към вратата му в оставащите минути до края.

За Александър Георгиев това е втори слаб мач, в който бива сменен след загубата от Питсбърг на 8 март.

Попаденията за Бостън реализираха Давид Пастърнак, Патрис Бержерон, Давид Крейчи и Джейк Дабрас. С три асистенции зе отличи Брад Маршан.

Другият отбор от Ню Йорк - Айлендърс, записа седма поредна победа след 5:3 над Ню Джърси при завръщането на публика в "Насау Колизеум". 1000 души изгледаха срещата и за първи път от една година насам в залата имаше публика.

Мат Мартин и Адам Пелех вкараха по един гол в първата третина, а след това Ноа Добсън, Джош Бейли и Брок Нелсън добавиха по още едно попадение за Айлендърс.

Детройт победи шампиона Тампа Бей с 6:4 в друга среща от тази нощ. Шестима различни хокеисти отбелязаха головете за успеха. Трой Стечър, Дилън Ларкин, Антони Манта, Люк Гленденинг, Роби Фабри и Владислав Наместников бяха точни за "червените крила".
Михаил Стергачьов, Стивън Стамкос, Брейдън Пойнт и Онджей Палат се разписаха за тима на Тампа Бей.

Торонто победи Уинипег с 4:3 след продължение. Водещият реализатор в лигата този сезон Остън Матюс отбеляза 21-ия си гол през кампанията в първата минута на продължението и донесе успеха на "кленовите листа", с който тимът прекъсна серия от три поредни загуби.