Световният шампион Франция не успя да победи Украйна

Ивайло Петев стартира с равенство начело на Босна и Херцеговина

Килиан Мбапе прескача защитник на Украйна.

Световният първенец Франция и Украйна завършиха наравно 1:1 в двубой от квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022 г.  Мачът от група "D"се игра на стадион "Стад дьо Франс" в Париж.

Нападателят на "петлите" Антоан Гризман откри резултата в 19-ата минута, а в 57-ата Преснел Кимпембе си вкара автогол.

За Гризман това бе 34-и гол с националната фланелка и по този показател той се изравни с Давид Трезеге. В челната тройка на голмайсторите е Мишел Платини (41 гола), Оливие Жиру (44) и Тиери Анри (51).

В друг мач от група "D" Финландия и Босна и Херцеговина също не излъчиха победител - 2:2. Босненският тим, воден от  стигна до равенството с гол на Мирослав Стеванович 6 минути преди края на редовното време. Двата гола за финландците отбеляза Теему Пуки.

Ивайло Петев започна с равенство начело на Босна и Херцеговина.