Елица Костова отпадна в Дубай

| обновено на 01.04.21 в 14:32
Елица Костова
Снимка: Архив

Елица Костова беше спряна на четвъртфиналите на единичино на тенис турнира в Дубай, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката отстъпи с 2:6, 5:7 на тръгналата от квалификациите Юлия Хатука от Беларус. Мачът продължи час и половина.

Във втората част при 3:5 Елица отрази мачбол, а после и още един в следващия гейм, преди да изравни за 5:5. Веднага след това обаче Хатука отново проби и пак сервираше за място на полуфиналите и този път се справи със задачата.

Родената в Кърджали тенисистка заслужи 9 точки за световната ранглиста, където е на 228-ото място сега.

След това Костова отпадна и на четвъртфинал на двойки. Тя и британката Сара Грей загубиха с 1:6, 1:6 срещу южнокорейките Чой и Хан.