от 18.00 часа

Дебютант тръгна от бокса и спечели ГП на Доха в клас Moto3

Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo) записа своята първа победа в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Доха на пистата „Лусайл“.

Успехът на младия испанец, който в първото състезание на катарското трасе преди седмица остана втори, дойде след едно геройско каране, в което той си проби път през цялата колона, след като заради наказание тръгна от бокса. Шампионът в младежкия шампионат на Red Bull за 2020-а успя да навакса изоставане от близо десет секунди след своето наказание и с умело използване на въздушната струя си проби път до челната група няколко тура преди края.

Победителят от Гран При на Катар преди седмица Джауме Масия (Red Bull KTM Ajo) днес потегли първи, но след много лоша последна обиколка пресечи финала на едва девета позиция. Така той отстъпи водачеството в шампионата на своя съотборник, който с актив от 45 точки води с девет пункта пред Биндър, а трети с пасив от 13 е Масия.