Томас Тухел: Резултатът е отличен

Томас Тухел

Мениджърът на Челси Томас Тухел изрази задоволството си от показания характер от неговите играчи след победата над Порто с 2:0 в Севиля в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Успехът дойде след голове на Мейсън Маунт и Бен Чилуел.

"Имахме тежка загуба (2:5 от Уест Бромич у дома - бел. ред.) и поехме отговорността за нея, включително аз. Беше важно да покажем реакция след тази загуба, да спечелим и да запазим суха мрежа. Резултатът е отличен. Това беше един тежък мач срещу силния отбор на Порто.

Те имат много добри индивидуални качества и е трудно да се играе срещу тях. В много моменти от мача страдахме. Приехме това, защото знаем, че на четвъртфинал обстоятелствата са различни. Някои моменти бяха добри, в други страдахме, но показахме дух и резултатът е отличен, но това е само първото полувреме", коментира Тухел след двубоя.