от 07.00 часа

Титла за Русия на световното отборно първенство по фигурно пързаляне

Снимка: Архив / Снимка: ЕПА/БГНЕС

Русия спечели титлата на Световното отборно първенство по фигурно пързаляне в Осака (Япония), като завърши със 125 точки, а в подреждането следват САЩ със 110 точки, Япония със 107, Италия със 72, Франция с 67 и Канада с 57 точки.

Във волната програма при спортните двойки триумфираха световните шампиони Анастасия Мишина и Александър Галямов (Русия) със 151.59 точки.

При жените победителка във волната програма е 17-годишната рускиня Анна Шербакова със 160.58 точки, която е действаща световна шампионка.

Втора се нареди японката Каори Сакамото със 150.29 точки, а трета е друга рускиня Елизавета Туктамишева със 146.23 точки.

Русия за първи път печели отборната световна титла, а рекордьор по победи е САЩ с четири.

Световното отборно първенство е комерсиално състезание, организирано от Японската федерация по фигурно пързаляне с подкрепата на японската телевизионна компания "Асахи" и е под егидата на Международния кънки съюз (ISU). Парични премии се раздават до шесто място, като шампионите ще получат 200 хиляди долара.