Барселона спечели за рекорден път Купата на Краля

Отборът на Барселона спечели турнира по футбол за Купата на краля в Испания, след като във финала победи Атлетик Билбао с 4:0 на стадион "Ла Картуха" в Севиля. Головете вкараха Антоан Гризман (60 минута), Френки Де Йонг (63) и Лионел Меси (68 и 72). Така каталунците триумфираха в турнира за рекорден 31-и път, а за баските това е шесто поредно поражение в директен спор за Купата. За последно Барселона взе трофея през 2018 година, а само преди две седмици Атлетик загуби финала от миналия сезон с 0:1 срещу Реал Сосиедад. А през януари в мача за Суперкупата на Испания тимът от Билбао спечели с 3:2 срещу Барса.

Този път играчите на треньора Роналд Куман бяха безпощадни срещу съперника, особено през второто полувреме. През първото каталунците владееха повече топката, но така и не стигнаха до попадение. Барселона нанесе болезнения си удар за 12 минути, когато паднаха и четирите гола. Това е първи трофей за треньора Роналд Куман начело на отбора.